Druki PIT 2023/2024

Druki PIT 2023/2024

Klikając w poniższe linki możesz pobrać tradycyjne druki PIT za 2023 rok. Formularze PIT są w formacie Pdf (gotowe do wydruku)

PIT-28 za rok 2022 PIT-36L za rok 2022 PIT-36 za rok 2022 PIT-37 za rok 2022 PIT-38 za rok 2022 PIT-39 za rok 2022

Poniżej zaś do pobrania wszystkie załączniki, które mogą okazać się niezbędne:

SSE-R SPR-MT PIT-Z PIT-TP PIT-O PIT-M PIT-DS PIT-D PIT-BR PIT-B PIT-28B PIT-28A PIT-2K ORD-ZU CFR-1

Jednak tradycyjne wypełnianie tradycyjnych druków PIT jest skomplikowane i czasochłonne.

Opowiemy Ci jak wypełnić druki pit szybko i łatwo, krok po kroku.

Dzięki darmowemu Programowi PIT w 5 do 10 minut będziesz miał gotowy druk pit i będziesz go mógł wysłać do urzędu skarbowego pocztą tradycyjną lub jeszcze lepiej przez internet on-line.

A więc zaczynamy… wypełnij Swoje druki PIT szybko i bezbłędnie!

Kliknij ROZLICZ PIT ONLINE

Bezpłatny Program PITAX – unikalny i szczególny:

 • zawiera komplet 6 typów deklaracji podatkowych (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 ), komplet 11 rodzajów załączników (PIT-28A, PIT-28B, PIT-B, PIT-BR, PIT-D, PIT-DS, PIT-O, PIT-2K, PIT-M, PIT-ZG, PIT-Z) oraz formularze NIP (NIP-2, NIP-7, NIP-B, NIP-C, NIP-D, NIP-2A, ZAP-3)
 • jeżeli jesteś przedsiębiorcą i zatrudniasz pracowników masz tu: PIT-11, PIT-40, PIT-4R i PIT-8AR
 • sprawnie wysyła e-Deklaracje. Podgląd i wydruk e-deklaracji w formie deklaracji papierowych,
 • drukuje przelewy do urzędu skarbowego
 • generuje wydruki, co ważne dane wpisane do jednego druku można eksportować do innego dzięki czemu nie ma konieczności wprowadzania wielokrotnie tych samych danych.
 • daje możliwość zapisu deklaracji do pliku PDF.

Druki PIT 2023/2024 najlepiej wysłać przez internet:

 • System e-Deklaracji rozbudowany o obsługę najczęstszych problemów przy wysyłce elektronicznej, a dodatkowo w razie problemów – możliwość wysyłania do Nas zapytań,
 • Nieograniczona ilość odliczeń od dochodu i podatku (np. z tytułu wychowania dzieci, darowizn PIT-O),
 • System zapisu kilkunastu wartości pod jednym odliczeniem (np. z tytułu ulgi rehabilitacyjnej w postaci faktur za leki),
 • Unikalny system ograniczeń kwot możliwych odpisów od dochodu i podatku (system na bieżąco kontroluje i ogranicza wpisywane kwoty do wysokości możliwych odpisów),
 • Nowy wygląd deklaracji podatkowych umożliwiający ich skalowanie wraz z wydrukiem dwustronnym

Bezpieczeństwo druków PIT 2023/2024 bez e-podpisu

Bezpieczeństwo składanego przez Internet PIT 37, PIT 36, PIT 36L, PIT 38 i PIT 39 zapewniają znane tylko nam informacje:

 • numer NIP (jeśli jest on u podatnika wymagany),
 • imię (pierwsze),
 • nazwisko,
 • numer PESEL (jeśli podatnik posiada ten numer),
 • data urodzenia,
 • kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za poprzedni rok, albo wartość “0” (zero), w przypadku gdy za rok poprzedni nie zostało złożone żadne z zeznań lub rocznych obliczeń podatku.

W przypadku podanie błędnych danych system informatyczny podanie odrzuca.

Po złożeniu PIT 37 i innych e-pitów bez e-podpisu

Po wysłaniu deklaracji uzyskujemy informację, że system deklarację przyjął. Fakt ten potwierdzany jest poprzez wygenrowanie UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru, czyli kodu, który staje się również dla podatnika dowodem złożenia w określonym terminie rocznego zeznania podatkowego. Podatnik powinien przechowywać UPO aż do końca okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego. A zatem UPO po jego otrzymaniu staje się ważnym dla podatnika dowodem i potwierdza datę złożenia zeznania.

Łączne zeznanie podatkowe

Możliwe jest rozliczenie przez internet druków PIT wspólne z małżonkiem. Takiego PITa podpisać może jeden małżonek, który wypełnia deklarację. Nie trzeba składać żadnych dodatkowych pełnomocnictw, gdyż złożenie podpisu (podanie danych uwierzytelniających jednego małżonka) uznawane jest automatycznie za zgodę drugiego małżonka na wypełnienie deklaracji wspólnie i podanie danych dotyczących jego przychodów na tej deklaracji. Małżonek składający PIT działa wówczas nie tylko w swoim imieniu, ale również w imieniu drugiego małżonka.

Ta sama zasada dotyczy osób rozliczających się jako osoby samotnie wychowujące dzieci.

Załączniki do e-PITów

Druki PIT 2023/2024 mogą być składane z załącznikami. W programie PITAX załączniki wygenerują się automatycznie, na podstawie danych podanych przez korzystającego z aplikacji.

Przekaż 1,5% Swojego podatku

Bezpłatny Program PIT 2023/2024 dba także o to, by podatnik nie zapomniał o przysługujących mu ulgach i odliczeniach i pozwoli na przekazanie 1,5% podatku dla Fundacji Rodzice Przyszłości. Wersja programu dostępna na tej stronie internetowej ułatwia przekazanie 1,5% naszej OPP, nie dając jednocześnie możliwości swobodnego wyboru innej organizacji.

ezpłatny Program PIT 2023/2024

Druki PIT 2023/2024

Bezpłatny Program PIT 2023/2024