PRZEKAŻ 1,5%

Przekaż 1,5% podatku na Fundacje Rodzice Przyszłości

Często się zdarza, że nie zdajemy sobie sprawy, ile takie „niby nic” może pomóc potrzebującym. Wielu z nas zastanawia się, czy 1,5% podatku dla OPP jest czymś, co trzeba zapłacić oprócz podatku. Czy to zwiększa nasze koszty? Nasz podatek? Czy poza opłaceniem PIT musimy jeszcze zapłacić ten 1,5% podatku dla OPP?

Absolutnie nie – trzeba odnotować, że 1,5% przekazujesz z podatku, wyliczonego w Twoim rocznym zeznaniu podatkowym. Czyli z tej kwoty, która trafia do urzędu skarbowego! Jednym zdaniem, Ty na tym nie tracisz, ponieważ ten procent trafi albo do urzędu albo do wybranej przez Ciebie Organizacji Pożytku Publicznego – to Ty decydujesz, jak chcesz wydać swój 1,5% podatku!

Misją Fundacji Rodzice Przyszłości jest przekazywanie rodzicom i opiekunom wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą im stworzyć silną i szczęśliwą rodzinę oraz umożliwią prawidłowy i zrównoważony rozwój ich dzieci. Przekazując najlepszą wiedzę w tym zakresie, pomagamy również samym rodzicom i opiekunom rozwijać się, stawać się lepszymi ludźmi – wzorami dla naszych dzieci, które dzięki nim wyrosną na dobrych, mądrych, zdrowych i szczęśliwych ludzi. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej kliknij tutaj.

Przekaż 1,5% podatku na Fundacje Rodzice PrzyszłościZdarza się, że często nie przekazujemy 1,5% ze zwykłego przeoczenia. W PIT-37 miejsce na przekazanie 1,5% dla OPP znajduje się na samym dole formularza, a wiadomo im bliżej końca tym mniejsza nasza koncentracja. Dlatego łatwo przeoczyć ostatnią, mało widoczne okienko.

Nasz Darmowy Program do wypełniania zeznań PIT pomoże Ci nie przeoczyć tej ważnej części formularza. Możesz również pobrać darmowy program do rozliczania PIT na swój komputer i po wypełnieniu zeznania wysłać przez system e-deklaracje do Urzędu skarbowego. Przed wyborem Twojego Urzędu Skarbowego pojawia się ekran w którym można przekazać 1,5% podatku.

KRS: 0000390878

Jeżeli wystąpiła taka sytuacja, że złożyłaś już zeznanie i zapomniałaś przekazać 1,5% podatku na OPP – nic straconego! Masz szanse złożyć korektę zeznania, w której trzeba podkreślić fakt, że jednak chciałabyś przekazać 1,5% podatku Fundacji Rodzice Przyszłości. Masz czas do końca maja – ale tylko i wyłącznie jeżeli korektą jest objęta jedynie sprawa przekazania 1,5% podatku.

Taką korektę możesz wysłać programem do PIT-ów online. Korektę zeznania rocznego możesz wysłać przez internet lub wydrukować.

Pobierz Bezpłatny Program PIT 2023/2024

Bezpłatny Program PIT 2023/2024

Bezpłatny Program PIT 2023/2024